Powrót

3 cechy naturalnej podłogi

Drewniany parkiet jest marzeniem wielu osób, ale nie każda z nich się na niego decyduje – odstrasza wysoka cena i niełatwa pielęgnacja. Na szczęście obecnie z łatwością znajdziesz panele, których estetyka wyraźnie nawiązuje do prawdziwych drewnianych desek. Co je wyróżnia? Podpowiadamy!

Dobierając estetykę paneli do wnętrza, największą uwagę zwracamy zazwyczaj na kolor, pomijając rodzaj struktury i wykończenie krawędzi. Te elementy wydają Ci się mało znaczące? To błąd. W rzeczywistości mają ogromny wpływ na całościowy wygląd podłogi. Jeśli chcesz uzyskać efekt naturalności, zwróć uwagę na kilka rozwiązań.

Dębowe dekory i neutralne barwy

Zacznijmy jednak od początku. Jaki kolor podłogi jest Twoim ulubionym? Głęboki brąz, ciemna szarość, a może odcień zbliżony do bieli? Musimy Cię zmartwić – każda z tych opcji prezentuje się stylowo, ale jeśli chcesz uzyskasz maksymalnie naturalny wygląd podłogi, sięgnij po neutralne tonacje i dębowe dekory. Panele w stonowanej barwie wyglądają nienachalnie i doskonale „wtapiają się” w aranżację.

Struktura, którą wyczujesz

Odpowiednia kolorystyka zda się jednak na nic, jeśli struktura paneli będzie drewniana. W pierwszej chwili możesz pomyśleć, że właśnie taka powinna być – w końcu chcesz, żeby Twoja podłoga upodobniła się właśnie do drewna. Tymczasem nazwa tej faktury oznacza, że panele posiadają tylko delikatnie zarysowany układ usłojenia. Zdecydowanie mocniejszy efekt i wyraźniejsze tłoczenia zapewnia struktura synchroniczna. To obecnie bardzo modne rozwiązanie i absolutny must have każdej aranżacji, w której prym wiedzie natura. Rysunek drewna jest tu wyczuwalny w dotyku – tego właśnie oczekujesz, prawda?

Fazowane krawędzie – detal, który dużo zmienia

A teraz last but not least: V-fuga! Występuje ona przy większości paneli dostępnych na rynku, więc nawet jak nie zwrócisz uwagi na ten parametr, istnieje duża szansa, że trafią do Ciebie panele wzbogacone o ten walor. Dlaczego jest to tak powszechne rozwiązanie? Wszystkie krawędzie desek zostają sfrezowane, czyli ścięte ukośnie. Po ich ułożeniu pomiędzy panelami powstają fugi w kształcie litery V (stąd nazwa) i dzięki temu sprawiają wrażenie subtelnie od siebie oddzielonych. Ten szczegół, ale jakże ważny, powoduje że podłoga nie jest jednolita, a panele przypominają lite deski.

Gdzie znaleźć naturalne panele?

Pamiętając o tych trzech zasadach, osiągniesz w swoim domu zamierzony efekt – i to za rozsądną cenę. Panele spełniające wszystkie te wymogi dostępne są w naszym sklepie internetowym – sprawdź np. modele Arteo Dąb Connemara lub Discovery 4V Dąb Argenta Latte. Z nimi Twoja aranżacja zyska naturalny i harmonijny wygląd.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.