Powrót

Discovery 4V – panele do pokoju małego odkrywcy

Nie bez powodu dzieci nazywane są żywymi srebrami – mają tysiąc pomysłów na minutę, są w ciągłym ruchu i wszędzie ich pełno. Te nieposkromione pokłady energii wykorzystują na odkrywanie otaczającego ich świata, a ulubionym miejscem codziennych figli staje się… podłoga. Wykańczając ją panelami z kolekcji Discovery 4V zyskasz pewność, że dziecko będzie miało komfortowe warunki do zabawy.

W przypadku wykończenia podłogi w pokoju dziecka, najczęściej rozważamy dwie opcje – położenie wykładziny lub paneli. Zaletą pierwszego rozwiązania jest miękki i miły w dotyku materiał. Znacząca wada to jednak trudność i czasochłonność w usuwaniu zabrudzeń, a jak wiadomo, rodzice brzdąców licznych plam we wnętrzu nie unikną. Lepszym pomysłem okazuje się zatem montaż paneli, które są łatwe w utrzymaniu czystości, a ich powierzchnia również jest przyjemna dla stóp.

Podłoga odpowiadająca potrzebom dziecka

W pokoju najmłodszego domownika świetnie odnajdą się panele z kolekcji Discovery 4V. Wyróżnia je bardzo wysoka klasa ścieralności AC4, dzięki czemu pozostają odporne na uszkodzenia. Nie musisz zatem martwić się o wygląd podłogi, gdy dziecko wysypuje na nią zabawki, uderza o nią klockami czy rysuje po jej powierzchni twardymi przedmiotami. Dużym atutem jest także podwyższona grubość deski (10 mm), która zwiększa stabilność posadzki. Nie zaszkodzą jej więc żadne szalone harce i pląsy.

Panele posiadają strukturę synchroniczną. Co to oznacza w praktyce? Najprościej rzecz ujmując, deski nie są gładkie w dotyku, lecz na ich powierzchni wyczuwalny jest układ usłojenia. Dzięki temu trudniej się na nich poślizgnąć. Antystatyczna powłoka niweluje natomiast odkładanie się kurzu, dzięki czemu podłoga jest nie tylko łatwiejsza w pielęgnacji, ale też bezpieczniejsza dla zdrowia maluchów.

Do wyboru, do koloru

Panele z kolekcji Discovery 4V występują w dziewięciu dębowych dekorach. Znajdziesz tu propozycje w różnych odcieniach brązu, beżu i szarości. Wszystkie cechuje bardzo naturalna kolorystyka i dopracowany charakter. Na estetyczny wygląd wpływają także frezowane krawędzie – dzięki nim deski wydają się subtelnie od siebie oddzielone, przypominając w ten sposób drewniany parkiet. Mniejsza niż standardowa szerokość paneli (160 mm) szczególnie pozytywnie wpływa na małe przestrzenie. Wystarczy, że ułożysz deski wzdłuż krótszej ściany, a wnętrze wyda się większe.

Chcąc dodatkowo zadbać o wygodę dziecka, możesz położyć na podłodze małe dywaniki – przymocuj je za pomocą siatki antypoślizgowej, aby mieć pewność, że dziecku nie stanie się krzywda. Innym rozwiązaniem jest montaż ogrzewania podłogowego, dzięki któremu podłoga będzie jeszcze cieplejsza.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.