Powrót

Piękna podłoga na lata

Niektórzy z nas lubią częste zmiany aranżacyjne i nie boją się eksperymentów. Inni wolą dwa razy przemyśleć każdy zakup i zawsze inwestują w najsolidniejsze produkty, by ewentualny remont maksymalnie odłożyć w czasie. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, na pewno zainteresuje Cię marka paneli Wiparquet, dzięki której będziesz mógł cieszyć się pięknym wyglądem podłogi przez naprawdę długie lata.

Panele podłogowe od dawna nie są traktowane wyłącznie w kategoriach użytkowych, choć bez wątpienia funkcjonalność ma w ich przypadku ogromne znaczenie. Odpowiednio dobrane i wyeksponowane mogą stać się jednak prawdziwą dekoracją i głównym atutem wystroju. Aby tak się stało, należy sięgnąć po wysokojakościowe produkty o designie dopracowanym w każdym szczególe. Właśnie takie znajdziesz w kolekcji podłóg Wiparquet.

3 kolekcje, 12 dekorów i 2 struktury

Wiparquet składa się z trzech stylowych linii paneli podłogowych: Authentic 8 Narrow, Authentic 8 Realistic, Authentic 10 Narrow. Podana w nazwach liczba to grubość deski w milimetrach, natomiast słowo „narrow” oznacza, że panele są węższe niż obowiązujący standard i ich krótsza krawędź mierzy 160 mm. Kolekcje obejmują łącznie 12 dębowych dekorów – zarówno w ciepłych, jak i chłodnych odcieniach. Dzięki temu bez problemu znajdziesz model dopasowany do kolorystyki Twojego domu.

Wśród dostępnych produktów znajdują się deski wykończone strukturą synchroniczną – dzięki niej podłoga nie jest równomierna, lecz jej powierzchnię zdobią wyczuwalne w dotyku słoje i sęki. Jest to obecnie jedno z najbardziej cenionych rozwiązań, ponieważ nadaje podłodze niezwykle naturalny wygląd. Efekt ten wzmacniają dodatkowo krawędzie wyprofilowane czterostronną V-fugą.

Z kolei kolekcję Authentic 8 Realistic cechuje struktura heliochrome, którą można nazwać powierzchnią synchroniczną z bonusem. Tym bonusem jest srebrzysty połysk w tłoczeniach, dzięki któremu podłoga zyskuje subtelny blask, a on przekłada się na szykowny wygląd całego wnętrza.

Trwałość przede wszystkim

Marka Wiparquet to także synonim doskonałej wytrzymałości. Panele wchodzące w skład kolekcji Authentic 8 Narrow oraz Authentic 8 Realistic posiadają bardzo dobrą klasę ścieralności AC4. W przypadku desek z serii Authentic 10 Narrow jest ona jeszcze wyższa – AC5. Możesz być więc spokojny o ich trwałość – przesuwanie mebli, chodzenie po mieszkaniu w butach na obcasach czy upadające na podłogę naczynia nie spowodują na niej uszkodzeń.

Każdy z dostępnych modeli możesz śmiało zastosować w tak mocno eksploatowanych wnętrzach jak salon, pokój dziecka czy domowe biuro. Nie obawiaj się ich intensywnego użytkowania – wystarczy, że będziesz je odpowiednio pielęgnować, a posłużą Ci przez wiele lat, zachwycając niezmiennie piękną estetyką.

 

Poprzedni artykuł

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.